BRANGIOJI MOKYTOJA
REŽISIERIUS
Ieva Stundžytė
SCENOGRAFAS IR KOSTIUMŲ AUTORĖ
Ramunė Skrebūnaitė
SCENOVAIZDŽIO AUTORĖ
Ieva Stundžytė
VAIDINA
Aldona Vilutytė / Vesta Šumilovaitė; Justina Smieliauskaitė / Aistė Šeštokaitė; Danas Kamarauskas / Lukas Auksoraitis; Jurgis Marčėnas / Tautvydas Galkauskas; Karolis Kasperavičius / Matas Pranskevičius
„Brangioji mokytoja” – virš laiko ir erdvės pakibęs santykių veidrodis, atspindintis skaudžiai trapų ir šiek tiek pavojingą mokytojos ir jos mokinių bendravimą, pamažu virstantį nevaldomu mokinių manipuliavimu ir žiauriu psichologiniu teroru. Kaip toli galima eiti, kovojant dėl šviesios ateities, ir ant kortos statant žmogiškąsias vertybes? Ar tikslas visada pateisina priemones? Ką slepia drama, pulsuojanti jaunatvišku „dabar ir niekada, viską arba nieko” ir ar galima joje ieškoti kaltų?
Spektaklis pagal rusų dramaturgės Liudmilos Razumovskajos 1980 m. sukurtą pjesę „Brangioji mokytoja” – tai teatro „Atviras ratas” tolimesnis bandymas gilintis ir plėtoti pakankamai aštrią jauno žmogaus ir jį supančio suaugusiųjų pasaulio santykių temą. Spektaklio centre – mokinių prieš savo mokytoją nukreipto psichologinio ir fizinio smurto istorija, išvystyta tiksliai bei įtaigiai, atskleidžianti esmines priežastis, motyvus, kurie paskatino ir kurie vis dar skatina jauną žmogų griebtis žiaurių, dažnai gerai apgalvotų priemonių savo tikslui pasiekti.
TERAPIJOS
REŽISIERIUS
Kirilas Glušajevas
PJESĖS AUTORĖ
Birutė Kapustinskaitė
DAILININKAS
Antanas Dubra
KOSTIUMŲ DAILININKĖ
Marija Zalensaitė
KOMPOZITORIUS
Tomas Stirna, Ignas Juzokas
VAIZDO INSTALIACIJOS
Vismantė Ruzgaitė
GARSO IR VAIZDO MONTAŽAS
Ignas Juzokas, Arnas Jasalinis
VAIDINA
Rasa Samuolytė, Nelė Savičenko, Viktorija Kuodytė, Aldona Vilutytė, Oneida Kunsunga, Severina Špakovska, Gintarė Latvėnaitė, Vilma Raubaitė, Miglė Polikevičiūtė, Indrė Patkauskaitė.
„Terapijos” – tai tragikomiškas spektaklis, pagal jaunosios kartos dramaturgės Birutės Kapustinskaitės pjesę.
Scenoje pirmą kartą visos kartu c talentingos ir pripažintos Lietuvos teatro aktorės – Nelė Savičenko, Rasa Samuolytė, Viktorija Kuodytė, Aldona Vilutytė, Oneida Kunsunga, Severina Špakovska, Virginija Kuklytė, Dovilė Kundrotaitė ir Gintarė Latvėnaitė. Skirtingų teatrinių mokyklų atstovės, režisuojamos Kirilo Glušajevo, pasakoja apie uždarą, moterų gyvenimą ligoninės koridoriuose, į kurį galima patekti ne kiekvienam, bet patekus – norisi ir verkti, ir juoktis iki ašarų.
TIK SUAUGUSIEMS
IDĖJOS AUTORIUS IR REŽISIERIUS
Justas Tertelis
DRAMATURGIJA
Justas Tertelis
SCENOGRAFIJA IR KOSTIUMAI
Laura Luišaityte
MUZIKA
Jokūbas Tulaba
VAIDINA
Aldona Vilutytė, Vesta Šumilovaitė, Gelminė Glemžaitė, Dalius Skamarakas, Rokas Petrauskas, Arnas Ašmonas
Naujausia Teatro Atviras ratas I Vilniaus miesto teatro premjera „Tik Suaugusiems” – tragikomiškas Justo Tertelio režisuotas teatrinis – kūrybinis tyrimas, ieškantis atsakymo į klausimą – kaip ir kada mes tampame suaugusiais? Ir… o ką išvis šiandien reiškia būti suaugusiu? Ar užtenka tiesiog peržengti nustatytą biologinę amžiaus ribą (18 m.) ir esi pasiruošęs prisiimti visas atsakomybes, kurias gauname įžengę į „suaugusiųjų pasaulį” – teisę balsuoti, dalyvauti valstybės gyvenime, teisę vairuoti, svaigintis ir būti atsakingam už savo veiksmus?
Nuostabi talentingų, teatro žiūrovams gerai pažįstamų, aktorių komanda meistriškai žongliruodama pjesėje pateikiamomis temomis, atpažįstamų ir įtaigių veikėjų pagalba atgręžia veidrodį į mus pačius. Tragikomiškų situacijų, į kurias patenka spektaklio veikėjai, įvairovė neleis nuobodžiauti ir kvies įsitraukti į procesą ieškant atsakymo – koks žmogus gali užaugti šiandieninėje visuomenėje? Ir kas už tai atsakingas? Ar išvis kas nors gali būti už tai atsakingas?
„Tik Suaugusiems” – tai naujausia Justo Tertelio pjesė, tęsianti teatro laboratorijos „Atviras ratas” tradiciją dirbti su lietuviška dramaturgija ir kalbėti atvira teatrine kalba. Šio teatro žiūrovams itin gerai pažįstamas „Atviro rato” braižas – per sceninį grynumą ir paprastumą, aktorių vaidmenis ir kasdienybės atpažįstamumą scenoje, kurti dialogą su publika kviečiant juos permąstyti, įsitraukti ir kartu išgyventi šiai dienai aktualias, bet visuomenėje neišsakytas temas.